Με ομόφωνη απόφαση οι αγρότες των μπλόκων Δυτικής Μακεδονίας, οι οποίοι συναντήθηκαν σήμερα στα Κοίλα Κοζάνης, προχωρούν αύριο Πέμπτη 8 Φεβρουαρίου 2024 σε ωριαίο κλείσιμο των δρόμων
Οι αγρότες θα προχωρήσουν σε αποκλεισμό της Εγνατίας οδού από 15:30-16:30 στα Γρεβενά στον κόμβο της Μυρσίνης, της επαρχιακής οδού Κοζάνης- Φλώρινας στον κόμβο Φιλώτα, από 16:00 με 17:00, ενώ αποφασίστηκε και το κλείσιμο του τελωνείου Καστοριάς στις 12 το μεσημέρι . Σύσσωμοι οι αγρότες το μεσημέρι της Παρασκευής θα προχωρήσουν στο κλείσιμο των συνόρων Φλώρινας -Βόρειας Μακεδονίας για 4 ώρες, με αποκλεισμό κυρίως των διερχομένων φορτηγών.
πηγη – www.ertnews.gr
![](https://dytikimakedonia24.gr/wp-content/uploads/2024/02/418347841_1053811282342834_8420376536455045413_n-768x576-1.jpg)